fbpx

Accessibility Tools

Skip to main content

O projekcie

Laboratorium Stref
Czystego Transportu

Celem projektu „Laboratorium Stref Czystego Transportu” jest udostępnienie polskim samorządom praktycznej i aktualnej wiedzy na temat wdrażania i prowadzenia Stref Czystego Transportu (SCT) oraz zapoznanie ich ze sprawdzonymi praktykami na podstawie przykładów z różnych miast Europy.

Samorządowi decydenci będą też mogli pozyskać niezbędną wiedzę na temat uwarunkowań legislacyjnych SCT wynikających z artykułu 39 ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Projekt realizują Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy wraz z Norweskim Stowarzyszeniem Pojazdów Elektrycznych – Norsk elbilforening i Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych. Projekt jest predefiniowany w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021  w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu, na podstawie umowy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.  

Budżet projektu wynosi 1 542 318,77 zł. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.