fbpx

Accessibility Tools

Skip to main content

SCT czy „strefa kontrowersji” – wytłumacz, przekonaj, wygraj

Jak skutecznie prowadzić konsultacje społeczne? Co jest podstawowym warunkiem prawdziwego dialogu? Tej tematyce poświęcony jest kolejny warsztat w ramach projektu „Laboratorium Stref Czystego Transportu”, który odbędzie się 11 maja w ramach seminarium „Zrównoważony rozwój miast i gmin w drodze do neutralności klimatycznej” Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités” w podwarszawskim Jadwisinie.

Strefy Czystego Transportu to jedno z narzędzi do rozwiązania problemu, jakim jest jakość powietrza. Choć nie zawsze widać to gołym okiem, to jest on poważny i zdecydowanie negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Jak sobie z nim radzić? Podstawą jest zmiana myślenia – świadome postrzeganie problemu i chęć rozwiązania go. A zmiana myślenia nie może się powieść bez dialogu stron, których problem dotyczy i które mogą go rozwiązać. Konieczna jest partnerska rozmowa samorządowców, ekspertów, mieszkańców. Poświęcony temu warsztat poprowadzą pracownicy Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu w Instytucie Ochrony Środowiska – Państwowym Instytucie Badawczym.

Szczegóły dotyczące seminarium, w ramach którego odbędzie się warsztat, znajdują się na stronie internetowej seminarium Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités”.